Ramsdata

Proactive DLP

Proactive DLP

Zapobieganie utracie danych Wykrywaj i blokuj wrażliwe dane w plikach i wiadomościach e-mail

Zapobieganie utracie danych (DLP) może pomóc w zapobieganiu potencjalnym naruszeniom danych i naruszeniom zgodności z przepisami, wykrywając i blokując wrażliwe i poufne dane w plikach i wiadomościach e-mail, w tym numery kart kredytowych i numery ubezpieczenia społecznego. OPSWAT Proactive DLP obsługuje szeroką gamę typów plików, w tym Microsoft Office i PDF.

Prezentacja technologii – Proaktywne DLP

Zarządzaj zgodnością z OPSWAT Data Loss Prevention

Aby zachować zgodność z przepisami branżowymi, takimi jak standard bezpieczeństwa danych w branży kart płatniczych (PCI), ustawa o przenośności informacji zdrowotnych i odpowiedzialności (HIPAA), ustawa Gramm-Leach-Bliley (GLBA), ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) i urząd regulacji sektora finansowego (FINRA), organizacje mają obowiązek zachowania poufności danych osobowych (PII).

Ponadto w dzisiejszym, coraz bardziej spornym i wysoce konkurencyjnym środowisku biznesowym prywatność poufnych informacji biznesowych jest niezbędnym elementem życia każdego przedsiębiorstwa. Informacje poufne, takie jak tajemnice handlowe, aktywa intelektualne, sprawozdania finansowe, mogą zostać ujawnione lub wysłane do nieupoważnionych osób za pośrednictwem wielu kanałów, w tym poczty elektronicznej, Internetu, przenośnych urządzeń pamięci masowej i usług w chmurze. Naruszenie danych może być kosztowne, zaszkodzić marce i reputacji firmy oraz zmniejszyć zaufanie klientów i partnerów.

OPSWAT Proactive DLP może pomóc organizacjom zapobiegać opuszczaniu lub wprowadzaniu danych wrażliwych i podlegających przepisom do systemów organizacji poprzez sprawdzanie zawartości plików i wiadomości e-mail przed ich przesłaniem. MetaDefender może przeszukiwać ponad 30 typów plików pod kątem poufnych treści, w tym Microsoft Office, PDF, CSV, HTML i pliki graficzne.

Jaki rodzaj wrażliwych danych może wykryć OPSWAT Proactive DLP?

MetaDefender może wykryć następujące informacje umożliwiające identyfikację i poufne dane w plikach:

 • Numery ubezpieczenia społecznego
 • Numery kart kredytowych
 • Adresy IPv4
 • Bezklasowy routing między domenami (CIDR)
 • Niestandardowe wyrażenia regularne (RegEx)
Korzyści z zapobiegania utracie danych (DLP)
 • Zapobiegaj wprowadzaniu wrażliwych i poufnych danych do organizacji lub jej opuszczaniu bez obniżania produktywności użytkowników
 • Zapewnia zgodność z przepisami dotyczącymi danych i standardami branżowymi w zakresie bezpieczeństwa, takimi jak PCI, HIPAA, Gramm-Leach-Bliley, FINRA i inne
 • Określ niestandardowe zasady, aby spełnić określone wymagania
 • Zintegruj Proaktywne DLP z multiscanningiem, głębokim rozbrajaniem i rekonstrukcją treści oraz oceną luk w zabezpieczeniach opartą na plikach, aby zapewnić kompleksową ochronę

Jak działa ochrona przed utratą danych (DLP)

 • Aktywnie wykrywaj i blokuj poufne dane w plikach i wiadomościach e-mail w ponad 30 obsługiwanych typach plików
 • Automatycznie redaguj zidentyfikowane poufne informacje w plikach PDF, dokumentach MS Word i arkuszach kalkulacyjnych MS Excel
 • Wykorzystaj technologię optycznego rozpoznawania znaków (OCR) do wykrywania i redagowania poufnych informacji w plikach PDF zawierających wyłącznie obrazy lub plikach PDF z osadzonymi obrazami
 • Usuń metadane zawierające potencjalnie poufne informacje, takie jak imię i nazwisko, firma, temat, lokalizacje GPS, autorzy itp.
 • Pliki ze znakami wodnymi dla lepszej odpowiedzialności za bezpieczeństwo i identyfikowalności
Przypadki Użycia

Sprawdzanie zawartości pobieranych i wysyłanych plików

Dzięki MetaDefender Core i MetaDefender ICAP Server możesz sprawdzać zawartość plików pod kątem poufnych danych, gdy są przesyłane lub pobierane z aplikacji internetowych, a także sprawdzać pliki, które są przesyłane przez internetowe serwery proxy, bezpieczne bramy, zapory aplikacji internetowych i systemy pamięci masowej .

Sprawdź wiadomości e-mail pod kątem poufnych informacji

Aby zapewnić zgodność z PCI i innymi przepisami, a także chronić klientów, MetaDefender Email Gateway Security może zapobiegać opuszczaniu lub przedostawaniu się do organizacji wiadomości e-mail z wrażliwą zawartością poprzez sprawdzanie treści wiadomości e-mail i załączników. MetaDefender Email Gateway Security może identyfikować numery kart kredytowych lub numery ubezpieczenia społecznego, a także ostrzegać administratorów, gdy wiadomości e-mail zawierają treść pasującą do niestandardowych wyrażeń regularnych.

Sprawdzanie zawartości plików podczas przesyłu do sieci krytycznych

Dzięki MetaDefender Kiosk możesz sprawdzać zawartość plików, gdy są one przesyłane do i z krytycznych sieci oraz blokować informacje umożliwiające identyfikację użytkownika lub zawartość ściśle tajną za pomocą niestandardowych wyrażeń regularnych.

Zidentyfikuj nowe poufne informacje niestandardowe w istniejącej zawartości

Wszystkie pliki przechowywane w MetaDefender Vault są stale sprawdzane pod kątem poufnych informacji. Dlatego jeśli ustawisz nowe niestandardowe typy poufnych informacji w oparciu o wyrażenia regularne, dopasowane informacje zostaną automatycznie wykryte i zredagowane po ponownym przeskanowaniu plików. Skanowanie może odbywać się okresowo lub na żądanie.