Ramsdata

Bezpieczeństwo przesyłania plików

Omówienie bezpieczeństwa przesyłania plików

Przesyłanie plików ma zasadnicze znaczenie dla skutecznego funkcjonowania organizacji i jest potrzebne do współpracy między pracownikami organizacji oraz do zwiększenia produktywności użytkowników. Są krytycznym składnikiem większości aplikacji i usług internetowych. Jednak stanowią one poważne zagrożenie bezpieczeństwa, ponieważ cyberprzestępcy mogą zagrozić Twoim serwerom lub całemu systemowi, przesyłając złośliwe pliki.

Tradycyjne mechanizmy wykrywania i zapobiegania są niewystarczające, aby uniemożliwić cyberprzestępcom próbę przesyłania złośliwej zawartości w celu penetracji Twojego środowiska i kradzieży danych.

Integracja wielu rozwiązań potrzebnych do oceny podejrzanych plików i wykrywania wycieków poufnych danych jest kosztowna i czasochłonna.

Przedsiębiorstwa potrzebują solidnej warstwy ochrony między przesyłanymi plikami a ich siecią.

Dlaczego potrzebujesz ochrony bezpieczeństwa przesyłania plików

Chroń swoich użytkowników

Atakujący mogą atakować użytkowników końcowych i infekować ich systemy. Mogą wykraść od nich poufne informacje i dane umożliwiające identyfikację osoby.

Twoja platforma współpracy i hosting może nieumyślnie hostować i rozpowszechniać złośliwe próbki, które mogą zawierać nielegalne, obraźliwe lub chronione prawem autorskim treści / dane, co skutkuje karami regulacyjnymi, kosztownymi procesami sądowymi i złym rozgłosem.

Chroń swoją infrastrukturę krytyczną

Hakerzy mogą ominąć zabezpieczenia i przesłać nowy plik lub nadpisać istniejący plik, którego można użyć do przeprowadzenia ataku po stronie serwera. Mogą wtedy przejąć kontrolę nad Twoim serwerem i danymi, wyłączyć Twoją witrynę / aplikację, wykorzystać Cię do okupu, sprzedać / ujawnić poufne informacje lub przesłać więcej złośliwych plików do Twojego systemu.

Jeśli zostanie przesłany bardzo duży plik (archiwa wielopoziomowe itp.), Może to spowodować duże zużycie zasobów serwerów i zakłócić działanie usługi.

Jak OPSWAT może pomóc w zarządzaniu bezpieczeństwem przesyłania plików?

Zero-day i zaawansowana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem

Ataki dnia zerowego, zaawansowane trwałe zagrożenia (APT) i wyrafinowane złośliwe oprogramowanie mogą być ukryte w nieszkodliwych plikach i ominąć tradycyjne rozwiązania antywirusowe.

Technologia OPSWAT Deep CDR (Content Disarm and Reconstruction) oczyszcza ponad 100 popularnych typów plików, aby zapobiec zarówno znanym, jak i nieznanym zagrożeniom – w tym zagrożeniom wyposażonym w technologię unikania złośliwego oprogramowania, taką jak całkowicie niewykrywalne złośliwe oprogramowanie, wykrywanie VMware, zaciemnianie i wiele innych. Wynikowe dane wyjściowe to bezpieczne do wykorzystania pliki dla użytkowników końcowych.

Zapobieganie utracie danych

Wykrywaj, blokuj i redaguj poufne i zastrzeżone dane, takie jak numery kart kredytowych i numery ubezpieczenia społecznego.

Sprawdzaj zawartość ponad 40 popularnych typów plików dla poufnych danych i danych osobowych (PII) dzięki technologii Proactive DLP (Data Loss Prevention) i zapobiegaj potencjalnym naruszeniom danych i naruszeniom przepisów.

Spełnij wymagania dotyczące zgodności

Zasady regulacyjne są egzekwowane w celu zminimalizowania naruszeń i naruszeń prywatności. Spełnienie wymagań zgodności jest czasochłonne i może być kosztowne. Jeśli wymagania takie jak HIPAA, RODO, PCI-DSS itp. Nie są spełnione, może to skutkować znacznymi grzywnami i karami.

Technologie OPSWAT zapewniają zgodne procesy, wszechstronną widoczność i szczegółowe możliwości raportowania, które pomagają spełnić wymagania zawarte w wytycznych OWASP.

Wykrywanie i zapobieganie złośliwemu oprogramowaniu

OPSWAT delivers proprietary Multiscanning technology, and is the known leader in the industry and proactively detects 99%+ of known malware threats by using signatures, heuristics, NGAV, and machine learning.

Simultaneous analysis leveraging the combined threat prevention of 30+ antimalware engines is an advanced threat detection and prevention technology that increases detection rates, decreases outbreak detection times and provides resiliency to anti-malware vendor issues.

Oceń podatności przed wdrożeniem

Przesłane pliki mogą wywołać luki w zepsutych bibliotekach lub aplikacjach. Organizacje są coraz bardziej narażone na ataki w trakcie okna wykrywania, gdy aplikacja jest instalowana i gdy wykryta zostanie luka. OPSWAT File-based Vulnerability Assessment – skanuje i analizuje pliki binarne i instalatory przesłane za pośrednictwem witryny internetowej w celu wykrycia znanych luk w zabezpieczeniach aplikacji, zanim zostaną one zainstalowane lub wdrożone.

Ocena bezpieczeństwa przesyłania plików

OPSWAT Professional Services może szybko ocenić gotowość do zabezpieczenia przesyłania plików. Dostosowujemy ocenę do specyficznych potrzeb Twojej organizacji w oparciu o naszą sprawdzoną metodologię, a następnie dostarczamy szczegółowy raport z analizy z dalszą dyskusją i zaleceniami.

OPSWAT ZAPEWNIA WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ, ABY ZABEZPIECZYĆ PRZESYŁANIE PLIKÓW:

Widoczność

Błyskawicznie monitoruj i oceniaj stan bezpieczeństwa i potencjalne zagrożenia. Pulpit nawigacyjny w czasie rzeczywistym natychmiast ostrzega o potencjalnych zagrożeniach i lukach w zasobach. Drąż głębiej, aby zbadać wszelkie obszary budzące obawy i podjąć działania naprawcze.

Wysoka wydajność i skalowalność

Szybkie skanowanie i rekonstrukcja plików w milisekundach bez wpływu na wydajność. Skalowalność do dowolnego wolumenu dzięki naszej wbudowanej architekturze o wysokiej wydajności i funkcjom równoważenia obciążenia.

Proste i elastyczne wdrażanie

Szybka i skalowalna implementacja lokalna i w chmurze przy użyciu REST API lub dowolnego produktu obsługującego protokół ICAP (Internet Content Adaptation Protocol).

Obsługa wielu platform (Windows, Linux) i wielu trybów wdrażania (Docker, Cloud, Datacenter).

Co oferujemy?

Integracja z REST API

Interfejs ICAP