Przemysł

Jak w wielu innych dziedzinach naszego codziennego życia, Internet staje się również powszechny w branży produkcji, gdzie łączy się świat wirtualny i rzeczywisty. Połączenie tych dwóch światów za pośrednictwem Internetu umożliwia podłączenie wszystkich producentów maszyn, produktów i systemów zaangażowanych w proces produkcji.
Oznacza to, że urządzenia i produkty mogą komunikować się ze sobą, a nawet kontrolować siebie na wzajem. Klasyczna hierarchia produkcyjna w fabrykach, która jest silnie ucharakteryzowana przez system centralnego sterowania, jest coraz częściej zastępowana przez elastyczną, samoorganizującą się fabrykę (inteligentna fabryka).
Kolejnym ważnym czynnikiem jest łączenie fabryk w jedną się produkcyjną, przekraczającą granice państw i granice firmy (globalne fabryki).
Eksperci, nie bez powodu mówią już o czwartej rewolucji przemysłowej. Nie tylko Internet zmienia kształt kontroli fabryki i struktury produkcji, ale także zwiększa sprawność i elastyczność w procesie produkcji.
Pozwala zindywidualizować w dużym stopniu nawet najmniejsze jednostki przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wydajności, co prowadzi do optymalizacji produkcji seryjnej i wielo-wariantowej.
Pozwala to firmom bardziej zaangażować swoich klientów w procesie produkcji i szybciej reagować na zmieniające się wymagania rynku.
Branża przemysłowa jest zmuszona, żeby robić więcej jednocześnie angażując mniejsze środki oraz wykorzystując sprawne technologie w celu optymalizacji działania i zwiększenia dostępności swoich produktów. Liderzy branży muszą również spełnia zmieniające się regulacje oraz wymagania klientów. Muszą kreować produkty i tworzyć innowacyjne procesy produkcji oraz przewidywać wpływ potencjalnie przełomowych technologii w swoich modelach biznesowych i operacyjnych.
Najnowsze osiągnięcia technologiczne, takie jak Internet, możliwość wizualizacji przedmiotów czy wydruk w technologii 3D redefiniują pojęcie cyfrowej produkcji. Nowy nacisk na szybkość, wydajność i stabilność zapewniają, strategom odpowiedzialnym za rozwój przemysłu, innowacyjne podejście do roli produkcji w łańcuchu wartości.
Stwarza to nowe możliwości uzyskiwania przychodów i zmienia obraz konkurencyjności.
Budowanie przyszłościowego przedsiębiorstwa produkcyjnego niesie ze sobą następujące wyzwania:
- Intensywna konkurencja: Producenci muszą się rozwijać, szukać nowych źródeł oraz podejmować optymalne kosztowo decyzje żeby pozostać konkurencyjnym.
- Korzyści z inwestycji w technologie: Choć technologia może umożliwić elastyczność operacji globalnych oraz wspieranie inicjatyw transformacyjnych, producenci niejednokrotnie mają problem aby uzasadnić swoje inwestycje w celu uproszczenia i ujednolicenia systemów biznesowych i organizacji wsparcia technologicznego.
- Ryzyko inwestycyjne: Rozwiązania powinny automatyzować zdolność do przechwytywania, analizy i korzystania z danych w celu określenia poziomu ryzyka produkcyjnego. Komunikacja musi być niezawodna i szeroko dostępna w celu zminimalizowania wystąpień kosztownych sytuacji problemowych.
Podstawowe usługi IT w przemyśle:
- Sterowanie procesami – Systemy wspomagające proces produkcji przemysłowej, strojenie pracy maszyn. Systemy monitoringu sieci.
- Sieci bezprzewodowe – Pojedyncze jednostki lub całe sieci bezprzewodowe, aby umożliwić zdalny dostęp dla pracowników, bezprzewodową integrację oprzyrządowania lub zdalne monitorowanie zasobów.
- Zdalne monitorowanie i dostęp – Wykorzystanie łączy operatora publicznego w celu uzyskania dostępu do zdalnych zasobów lub zbudowania redundantnych systemów.
- Bezpieczeństwo sieci – Ochrona systemów kontroli obiektów w fabryce przed włamaniami hakerów, a także przypadkowym naruszeniem bezpieczeństwa przez partnerów handlowych i pracowników.
- Oprogramowanie – Wizualizacja procesów produkcyjnych, agregacja danych i kontrola rozwiązań. Wykorzystanie oprogramowania do wirtualizacji zasobów.
- Monitoring wideo – Monitorowanie procesów i kamery wideo. Rozwiązania sieciowe i systemy pamięci masowej do przetrzymywania materiałów z nagrań wideo.
- Komunikacja – Telefonia bezprzewodowa wykorzystująca protokół IP. Zapewnienie łączności na rozległych terenach przemysłowych. Ochrona pracowników pracujących w warunkach podwyższonego ryzyka.
Rams Data dostarczając swoją wartość biznesową pomaga klientom z branży przemysłowej na trzy sposoby: transformacji gospodarczej, przyspieszenia innowacji i efektywności operacyjnej, oferując rozwiązania teleinformatyczne wykorzystywane przez ten sektor w osiąganiu powyższych celów:

Infrastruktura sieciowa
- Przełączniki sieciowe i routery
- Sieci bezprzewodowe

Bezpieczeństwo łącz i sieci
- Szyfratory L2 L3 L4, Next Generation VPN
- Next Generation Firewall

Bezpieczeństwo aplikacji i danych
- Ochrona aplikacji web’owych
- Ochrona baz danych
- Ochrona plików
- Antywirus / Antyspam
- Zapobieganie wyciekom danych

Oprogramowanie
- Oprogramowanie monitorujące i rozliczające wydruk oraz kopie
- Oprogramowanie typu Helpdesk & Workspace
- Oprogramowanie wspomagające obsługę dokumentów
- Oprogramowanie monitorujące i chroniące zasoby IT

Telekomunikacja
- Systemy komunikacji głosowej bezprzewodowej w technologii DECT/IP DECT

Systemy audiowizualne
- Systemy audiowizualne wspomagające szkolenie
Rams Data SP Z O.O.

tel. Kom +48 607 87 17 66

03-986 WARSZAWA

Contact (English)

03-986 WARSZAWA, POLAND

tel./fax +48 22 671 24 89
Mobile +48 607 87 17 66
